The Tall Ships Races

The Tall Ships Races Przez pierwsze dni lipca 2009 r. Gdynia stała się centrum żeglarskiego Świata. A wszystko za sprawą międzynarodowego zlotu najpiękniejszych żaglowców, jakie wciąż pływają po morzach. Impreza pod nazwą The Tall Ships Races odbyła się w Zatoce Gdańskiej już po raz czwarty. Pierwsza miała miejsce w 1974 roku, a kolejne w latach 1992 i 2003. W tym roku do Gdyni zawitało aż 105 majestatycznych żaglowców z 17 krajów. Najstarszym z nich miał 112 lat. Gościem honorowym zloty był nasz Dar Pomorza, który w tym roku obchodzi stulecie wodowania. Zlot żaglowców to nie tylko para piękności, ale i szybkości czyli sportowa rywalizacja. Już 5 lipca wszystkie żaglowce wystartowały w regatach pomiędzy czterema portami. Pierwszy etap to rosyjski port w St. Petersburgu. Po czterech dniach cała flotylla udała się do dawnej stolicy Finlandii - Turku. Jest to etap podczas, którego jednostki nie ścigają się lecz płyną spokojnym tempem 'w towarzystwie'. Ta faza ma głównie na celu budowanie wzajemnej przyjaźni i zrozumienia. Na czas tego rejsu dochodzi do międzynarodowych wymian załóg pomiędzy uczestniczącymi jednostkami. Ostatni etap to ponownie prawdziwe regaty z metą w litewskiej Kłajpedzie, gdzie przewidziano finał tegorocznej edycji The Tall Ships Races. Widok pełnego masztów gdyńskiego portu podczas czterech gorących lipcowych dni zlotu największych żaglowców świata, na długo pozostanie w pamięci każdej z dwuipółmilionowego grona osób odwiedzających. Najpiękniejsze żaglowce Świata opuściły już Gdynię, pozostawiając niesamowite wspomnienia i widowiskowe zdjęcia...

Szczegóły strony www.tallshipsraces.net:

Podlinkuj stronę www.tallshipsraces.net:

The Tall Ships Races

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Sklep Sevylor »

  Nowy sklep z akcesoriami turystycznymi przeznaczonymi głównie do wypoczynku i rekreacji na akwenach wodnych już ruszył! Dostarczamy państwo najwyższej jakość sprzęt takich marek jak Sevylor, tuby wodne Galaxy czy Sergaent. Jeżeli szukasz odpowiedniego na polskie warunki pontonu, kajaka, hamaku, tuby wodnej. silniku do sprzętu wodnego, silniku spalinowego to pomożemy dobrać Ci najlepsze rozwiązanie! W asortymencie znajduje się także wiele sprzętu do rekreacji zimą, między innymi sanki czy rakiety śnieżne.

  Data dodania: 31 10 2014 · szczegóły wpisu »
 • Domek przy morzu Chłopy »

  Posiadamy dwie 500m2 ogrodzone działki. Na każdej znajduje się domek letniskowy jeden 4-osobowy, drugi 6-osobowy z łazienką i prysznicem oraz kuchnią i sprzętem RTV. W pobliżu istnieje możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia. W okolicy jest kilka sklepów spożywczych, smażalni i restauracji oraz przystań rybacka, gdzie można kupić świeże ryby. Na terenie działki znajduje się mała wędzarnia gdzie można uwędzić ryby zakupione w pobliskiej przystani rybackiej. A teraz o przyrodzie. Chłopy to urokliwa wieś rybacka. Ma wysokie wydmy zalesione i zakrzewione. Jest piękny las bukowy. Są ciekawe trasy piesze i rowerowe. Panuje cisza i spokój. Tylko słychać śpiew ptaków. W sierpniu można znaleźć rydze, maślaki, podgrzybki. Aha, Chłopy leżą na szesnastym południku.Zapraszamy państwa bardzo serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 09 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Czarter jachtów Chorwacja »

  Oferujemy Czartery jachtów w Chorwacji. Wynajmujemy jachty do samodzielnego czarteru lub ze skipperem na takich akwenach jak Chorwacja Północna czy Chorwacja Środkowa. Czartery jachtów z portów: Sukosan, Zadar, Split. Oferujemy zawsze ciekawe zniżki i pełną pomoc przy czarterze jachtu morskiego, a także w przygotowaniach do rejsu. Na naszej stronie znajdziesz największą bazę wiedzy o czarterach w Chorwacji oraz czarterach w Grecji. VELMUNDI - Pomagamy Ci odkrywać świat żeglarstwa!

  Data dodania: 04 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Czarter jachtów Chorwacja »

  Czarter LastMinute.pl to pierwszy portal z ofertami specjalnymi i Last Minute czarterów w Chorwacji! Znajduje się tu wyszukiwarka czarteru jachtów online - jachty do wynajęcia dostępne są w czasie rzeczywistym z aktualnymi zniżkami oraz najlepszymi możliwościami wynajmu jachtów Last Minute, jakie oferuje nam Chorwacja. To pierwszy portal na rynku zbierający oferty jachtów od praktycznie wszystkich firm chorwackich zajmujących się czarterami, dzięki czemu w jednym miejscu masz porównanie całego rynku w Chorwacji! Portal jest wyposażony w możliwość rezerwacji jachtów online.

  Data dodania: 04 08 2010 · szczegóły wpisu »
 • Gdański Zlot Oldtimerów »

  IV Zlot Oldtimerów 2010 Gdańsk, organizatorami zlotu są miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy Centralnego Muzeum Morskiego i kpt. Jerzego Wąsowicza, sławnego gdańskiego żeglarza i właściciela klasycznego żaglowca Antica. Już 20 armatorów żaglowców i klasycznych jachtów zgłosiło swój udział w IV Zlocie Oldtimerów 2010 Gdańsk, który zacznie się 27 sierpnia. Imprezę zakończy 29 sierpnia wmurowanie pierwszej tablicy pamiątkowej w Gdańskiej Alei Oldtimerów i wielka parada żaglowców na Motławie. Wyboru oldtimera, którego tablica zapoczątkuje tworzenie alei, dokona kapituła złożona z przedstawicieli władz Gdańska, MOSiR, Centralnego Muzeum Morskiego oraz znanych żeglarzy.

  Data dodania: 17 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ogłoszenia Żeglarskie Busola »

  Ogłoszenia Żeglarskie Busola - baza ofert żeglarskich: giełda żeglarska, jachty, czartery, rejsy, wolna koja, sprzedam jacht, skiper do wynajęcia, skiperzy, praca w żeglarstwie. Oferty publikowane są bezpłatnie, wystarczy się zarejestrować. Jeśli chcesz coś kupić, sprzedać lub wynająć, szukasz załogi na rejs, czarter, jacht, zajrzyj na naszą stronę, może coś zwróci Twoją uwagę lub po prostu dodaj ogłoszenie. Wakacje nad Bałtykiem, na Mazurach, jachty żaglowe i motorowe, doświadczeni skipperzy. Ogłoszenia Żeglarskie Busola to właściwy kurs! Zapraszamy!

  Data dodania: 07 10 2012 · szczegóły wpisu »